poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Deviant Moon - AW - III Cesarzowa

Cesarzowa jest duchem płodności i natury. Ta z talii Deviant Moon siedzi w ogrodzie kwiatowym w środku nocy. Czerwone kwiaty kwitną i wypełniają noc swym odurzającym zapachem. Na co dzień bierzemy najczęściej z życia to, co jest po prostu niezbędne, konieczne lub przydatne. Kiedy inwestujesz w to. co robisz, także w poczucie piękna i zmysłowość, to znaczy, że karta Cesarzowej jest w grze.

Korona Cesarzowej jest podobna do nakrycia głowy noszonego przez Isztar, Królową Nieba w mitologii babilońskiej. Nogi Cesarzowej mają kształt ptasich. Według mitologii babilońskiej tylko bóstwa związane ze śmiercią i światem podziemnym mogą mieć nogi ptaka. Przykładem jest też Lilith, pierwsza żona Adama. Możliwe, że Cesarzowa powinna dzielić pewne ciemne strony osobowości Lilith, jak choćby cechy uwodzicielskie. Życie i jego bogactwa nie są możliwe bez śmierci i duch natury musi mieć w sobie również destrukcyjny aspekt.

Podoba mi się nawet, jak ona siedzi ze swoim ogonem owiniętym wokół nogi i jednego z jej ramion. Pokazuje to poczucie satysfakcji z siebie i swojego ciała. Jej ogon przypomina ogon gada, co wskazuje na związek z wcześniejszymi etapami ewolucji i najbardziej pierwotne z naszych popędów i pragnień. Kwiat wyrasta z jej ogona. Trzyma go w swej dłoni, a wygląda on jak czerwony płomień miłości. To pokazuje jej moc tworzenia piękna, bogactwa i miłości.

Podobnie jak na karcie Kapłanki i tutaj podłoga ma wygląd szachownicy. Szachownica reprezentuje królewską grę życia, konflikt między duchowymi siłami światła i ciemności. Dwukolorowa, czarno-biała szachownica jest symbolem alternatywnego przyciągania wszystkich podstawowych właściwości i jakości, które manifestują się w naszym życiu. Są one zarówno negatywne jak i pozytywne - to noc i dzień, słońce i księżyc, mężczyzna i kobieta wahający się między dobrem a złem, od szczęścia do niepowodzenia.

Ta Cesarzowa ma kilka sutek. W czasach starożytnych było to symbolem zdolności rozrodczej. W buddyzmie Bogowie byli przedstawiani z kilkoma sutkami. Reprezentowało to ich zdolność do wykarmienia wielu swoich dzieci. Wiele piersi sugeruje hojność, pielęgnowanie i obfitość.