A może sesję refleksologii?

Ciągle pogłębiam znajomość metody Ingham plus. Jestem zafascynowany skutecznością i niemalże natychmiastowymi wynikami zaprezentowanymi początkowo przez moją nauczycielkę Wandę Bratko, a potem obserwowanej w mojej praktyce. Wszystko czego się dotąd nauczyłem stosuję codziennie i za każdym razem zadziwiają mnie możliwości tej subtelnej sztuki naturalistycznego, holistycznego leczenia.
 Terminy Refleksologia - Refleksoterapia stosuje się zamiennie, choć pierwsze słowo to określenie nauki o refleksach - punktach odruchowych na ciele człowieka. Drugie słowo oznacza praktyczny sposób wykorzystania tej wiedzy. Polega na leczniczym masażu stóp, podczas którego symulujemy określone punkty i strefy na stopach (albo rękach czy twarzy) odpowiadające poszczególnym narządom, gruczołom i układom ciała człowieka.
Spotkałem się z opiniami ludzi, że masaż stóp ma być bolesny i należy natychmiast rozpracować wszystkie napotkane na stopach nieprawidłowości czy czułe miejsca. Ja wyznaję trochę inne zasady i podchodzę do sprawy inaczej, mniej drastycznie, a bardziej holistycznie. Uważam, że niezbędna jest stymulacja całości, wszystkich punktów - refleksów całego ciała. Daje to wyniki i jak do tej pory nikt nie uskarżał się, nie cierpiał, nawet osoby z łaskotkami, czy z bardzo czułymi stopami. Całość zabiegu powinna być relaksująca, ma usuwać ewentualny ból głowy, a nie powodować go.
Podczas zabiegu nie sposób wyłączyć przepływ bioenergii. Myślę, że to bardzo pomaga. Zastoje utrudniające swobodny przepływ energii w kanałach energetycznych, czyli meridianach można usunąć na wiele sposobów. Tak samo dobre jest masowanie refleksów jak reiki, czy akupunktura. Zaburzenie krążenia energii oznacza rozpoczęcie procesu chorobowego. Próbowałem już także, a jakże, przeprowadzić taki zabieg na dystans. Efekty były zaskakująco dobre i jest to obiecujące.

Zapraszam na sesje do Jaskinii Solnej w Mississauga, gdzie mam swój gabinet. Skuteczność w przypadku bólów krzyżowych sprawdzona wielokrotnie.

 Piękno tej alternatywnej metody polega także na tym, że stosować można ją zawsze i wszędzie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz