niedziela, 12 sierpnia 2012

Deviant Moon - AW - II Kapłanka

Postać na tej karcie zasłania sobą światło pochodzące ze słońca, a może to księżyc...na pewno jest to żródło światłości. Dodatkowo jej ręce są w pozycji broniącej dostępu do siebie i do źródła światła, do przejścia pomiędzy wieżami.  Ciemnoksiężycowa lewa połowa jej twarzy sugeruje wgląd w siebie, gdyż oko jest przymknięte. Stoi na szachownicy, która jest symbolem wewnętrznych sprzeczności i zmagań. Pomaga zrozumieć własne życie, ocenić możliwości, perspektywy, sprzyjające okoliczności, ale także pułapki i zagrożenia. Czerń i biel symbolizowały od dawien dawna męsko-żeńską polaryzację, krew i nasienie, penisa i pochwę, siły negatywne i pozytywne, ciemność i światło, noc i dzień, jedynkę i zero, albo ostrze i kielich.

Okryciem Kapłanki jest peleryna ze skóry węża. Chroni ona przed negatywnymi wpływami, a jeśli wybierasz się w egzotyczną podróż podobno zabezpiecza przed ukąszeniem węża lub pająka. Symbol chroni i jednocześnie uspokaja,  a noszenie go przy sobie może zwiększyć stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Wąż jest bogiem ciemności, który przeistacza się w boga światła. Jest więc to znak pierwotnych sił kosmicznych oraz nieśmiertelności, a to ze względu na umiejętności odradzania się przez zmienianie starej skóry. Wąż to także atrybut kobiecej przebiegłości i mądrości. Jest on najstarszym zwierzęcym emblematem fallicznym. To zwierzę skazane na pełzanie po ziemi, gdyż pozbawione jest kończyn, związane więc blisko z Boginią Ziemi.
Skrzydła nie są zbyt imponujące. Robią wrażenie dołożonych, robionych na raty ze zlepków, jakby poszczególne części dokładane były w różnym czasie. Skrzydła są symbolem lekkości, duchowości, a także możliwości latania i wznoszenia się pod niebiosa. Wyrażają one dążenie duszy do osiągania kondycji wyższej niż ludzka, a więc wskazują na aspiracje duszy, by przekraczać to co ludzkie. Są związane z poznawaniem, wyobraźnią, myślą, wolnością oraz zwycięstwem.

W pozycji prostej karta może oznaczać, aby oddać się do dyspozycji Bogini albo Jej Kapłanki. Sugeruje otworzyć się na znieruchomienie i głębię wewnątrz siebie, aby zyskać moc i mądrość. Prowokuje ona, aby pomyśleć o tym jak najlepiej możesz użyć tu i teraz swoje zdolności intuicyjne, psychiczne albo zdolność marzenia, uświadomić sobie czyjej rady szukasz Ty, albo czy może ktoś potrzebuje Twojej.

W odwrotnej pozycji jej peleryna i skrzydła mogą utracić swe funkcje i moc, oraz mogą przysłonić źródło mądrości, twarz Kapłanki i w ogóle  postrzeganie rzeczywistości. Może to oznaczać czas, kiedy nie można otrzymać jasnych odpowiedzi na swoje pytania, albo uzyskiwane odpowiedzi nie są prawdą.