niedziela, 17 lipca 2011

Czym jest Tarot dla mnie

Kiedy myślimy o Tarocie to większość ludzi kojarzy karty z przeznaczeniem, z losem Fortuny.  Wróżka czy jasnowidz po prostu ma im powiedzieć jaka będzie ich przyszłość. Wprost, krótko, na temat  i dokładnie czy i kiedy przyjdzie blondyn wieczorową porą. To wszystko. Ta dosyć popularna teoria według mnie utraciła szersze postrzeganie Tarota. Przecież jest on wypełniony lekcjami i tajemnicami. Sama nazwa Arkana oznacza tajemne sekrety. Te Wielkie Arkana oznaczają główne sekrety naszego życia. 

Już Dr Carl Jung stworzył teorię, że każda karta Arkanów Wielkich reprezentuje milowy kamień w rozwoju naszego ducha i jest wypełniona archetypowymi obrazami, które są ponad różnymi kulturami, ich granicami czy religiami. Trochę podobnie jest z symbolami sennymi, ale te są znacznie bardziej skomplikowane w interpretacji. Archetypowe obrazy z kart mają swoje konkretne znaczenia, które były i są nam przekazywane przez filozofów i myślicieli przez wieki. Jest to dziedzictwo bardzo uniwersalne w swej symbolicznej formie. Razem jako zbiór, czy system stanowi odziedziczoną wiedzę dotyczącą świata, na którym żyjemy i sił, które w tym świecie działają. Pozwalają lepiej rozumieć prawa, w życiu którymi się kierujemy.
Czy tak jak ja kiedykolwiek zastanawialiście się w jaki sposób to pracuje? Jak to możliwe, że talia ze zwykłymi obrazkami wprost z drukarni, jeszcze pachnąca farbą jest w stanie odsłonić ukryte prawdy? Ja postrzegam Tarot jak narzędzie, które jest bardzo pomocne w dotarciu do naszej wewnętrznej mądrości.W miarę jak zgłębiamy symbole na kartach również odkrywamy głębsze pokłady ich znaczeń w naszym własnym życiu. Karty Arkanów Wielkich nie mówią w zasadzie co nam się przydarzy, ale dają nam solidną poradę na temat jak zrealizować to czego chcemy, aby się zrealizowało.