niedziela, 1 stycznia 2012

Koło Astrologiczne jak nauczał Paul Foster Case
Rozpoczął się Nowy Rok i większość z nas jak co roku zastanawia się jaki on będzie. Czy będzie pomyślny, jakie przygody i nowe doświadczenia przyniesie? Czy będzie bogaty i pełen miłości? Teraz możesz się tego dowiedzieć pytając karty Tarota przez tradycyjny rozkład Koło Astrologiczne. Stawiam tu karty według sposobu polecanego w zamierzchłych już czasach przez członka Towarzystwa Złotego Brzasku Paula Fostera Case.

Możesz również zamówić taką wróżbę jako świetny prezent noworoczny dla kogoś bliskiego, jako niespodziankę dla swojej żony/dziewczyny.

Koło Astrologiczne to bardzo tradycyjny sposób prognozowania przyszłości  kartami tarota. Dotyczyć ona może następnych dwunastu miesięcy życia osoby pytającej, a także specyficznego pytania do kart. Można zrobić tę wróżbę w dowolnym momencie. Nie rozkładam kart osobno na każdy miesiąc, ale omówię Twój sposób życia na cały następny rok sugerowany przez podświadomość, włączając finanse, życie codzienne, sprawy domowe, Twoje przyjemności, pracę, partnerstwo, tajemnice czy też obawy, lęki i ich przezwyciężanie, uznanie społeczne, przyjaźnie, plany i nadzieje. Poszerzenie własnych horyzontów jest możliwe także poprzez wejrzenie w swoje własne wnętrze.Na EzoForum, a także na Ezoterycznym Forum DobryTarot oferuję w ramach darmowych wróżb ciekawą część tego rozkładu, taką próbkę dotyczącą naszego głównego wyzwania na cały rok. Paul Foster sugeruje szczególną interpretację domu w którym pojawi się karta Sygnifikatora. Przez najbliższych kilka dni, w miarę swoich skromnych możliwości zrobię chętnym taki rozkład i opiszę czego, jakiego domu dotyczyć będzie główne wyzwanie. Zapraszam.

Oto pierwszy, może trochę skrótowo opisany przykład:
Sygnifikator - w tym wypadku I Mag, bo wróżba była dla mężczyzny "trafił" w Dom XII – obawy i troski, sprawy ukryte, podświadome, inspiracje mistyczne, szpitale, więzienia itp. w takie towarzystwo:
As Kielichów 7 Buław 10 Kielichów Świat 9 Kielichów Mag


Historia/ przekaz kart: Mag i 7 Buław
Najważniejsza karta klucz to 7 Buław czyli przesłanie aby trwać, stać za swoimi przekonaniami, stawiać czoła wszelkim wyzwaniom jakie przynosi życie. Bywa, że trzeba swoje przekonania i przeświadczenia podtrzymywać wbrew krytyce i opinii otoczenia. Masz być zawsze lojalny wobec siebie, nawet gdy oznacza to czasem, aby wystąpić przeciw komuś.
Pary kart gdzie pierwsza to przeszłość a druga ku czemu idzie:
As Kielichów - 9 Kielichów
Dostrzeganie szansy na rozwój uczuć doprowadzi do spełnienia, do poczucia szczęścia.
7 Buław - Świat
Wartości karty 7 Buław uznawane w przeszłości oznaczają co robisz aby w wyniku uwolnić siebie od limitów i ograniczeń w życiu. Potrzebujesz dostrzec potencjał w sobie i w otaczającym świecie, zadbać o swoje potrzeby, tak aby mieć powody by tańczyć ze szczęścia.
Mag - 10 Kielichów
Wynik zależy głównie od twojej woli, myśli i czynów. Karta 10 Kielichów reprezentuje siły, okoliczności albo osoby w opozycji do twoich wysiłków, ale w rzeczywistości są podstawą działania albo wyjściowym materiałem dla Twojej pracy.


Drugi przykład, opisany troszkę szerzej, dotyczy kobiety, a jej Sygnifikator to Kapłanka, która pokazała się w Domu VIII – lęki, tajemnice, sprawy ukryte, seksualność, wiedza tajemna, okultyzm. Określany jest czasem jako dom śmierci a to przez sprawy transformacji i odrodzenia bardziej niż mówienie o dosłownej czyjejś śmierci. Tym razem towarzystwem Sygnifikatora są:
Rydwan Diabeł Świat Kapłanka Mag 10 Buław
Historia/ przekaz kart: 10 Buław Świat Mag Rydwan 10 Buław
Brzemie które każdy z nas dźwiga jest dokładnie na naszą miarę. Nie jest ono jak często tłumaczymy, usprawiedliwiamy się sami przed sobą przeszkodą aby zdobyć świat. Mamy w sobie wszystkie potrzebne talenty i zdolności aby kierować swoim życiem.
Najważniejsza karta klucz to 10 Buław, czyli przesłaniem dla ciebie jest abyś wywiązywała się ze swoich obowiązków, ale nie zwalniała z nich innych wokół ciebie. Powinnaś uświadomić sobie jaka odpowiedzialność ciąży na twoich ramionach, czy odczuwasz to jako brzemię, co jest twoim celem, oraz kiedy tam dotrzesz. Przy okazji warto zadać sobie dla przypomnienia pytania:
 - Kto albo co ogranicza cię albo powstrzymuje od zamanifestowania całej swojej promiennej energii?
- Dlaczego podjęłaś się tych obowiązków?
- W jaki sposób najlepiej możesz użyć swoich sił i energii? 

Pary kart, gdzie pierwsza to przeszłość, a druga ku czemu idzie:
Mag - Świat
Świat będzie u twoich stóp jeśli w końcu oddalisz lęki, uświadomisz sobie swoją wolę, zdolności i możliwości do postrzegania i użycia swojej siły. Podobnie jak 10 Buław karta ta sugeruje aby uzmysłowić sobie nad czym skupiasz swoją energię, jak czyste są twoje cele. Istotna jest też komunikacja z innymi i w co chcesz aby wierzyli, albo co widzieli.


 10 Buław - Diabeł
Dotychczasowe życie wydaje się tajemniczym labiryntem losu i wydarzeń, a wynik wydawał się zależeć od zdolności lawirowania pomiędzy nimi oraz skutecznością radzenia sobie z problemami, aby udało się przetrwać. Mrówcza praca, wytrwałość, upór, pokora i cierpliwość nie są jedyną drogą. Twoja droga stanie się bardziej znośna, a nawet przyjemna kiedy przestaniesz oszukiwać swoje diabły. Powinnaś je oswoić, poznać i zacząć korzystać z tego co oferuje ciemna strona twojej natury, warto zadać sobie trud i przyjrzeć się temu, co kryje się w nas ukryte pod kartą Diabła. To nasze lęki, kompleksy, urazy z przeszłości a nawet dramatyczne przeżycia spychane są do podświadomości i powodują poczucie istnienia ograniczeń i limitów w życieu. Diabeł patronuje erotyce i seksowi. Tak więc idąc do łóżka z ukochankiem zapraszaj do niego też i Diabła, a im lepiej będziesz tego swojego diabła rozumieć, tym bardziej satysfakcjonujące stanie się życie seksualne.
Kapłanka -  Rydwan
Wiedza która jest w tobie, tajemnice wszechświata, to co intuicyjnie wyczuwasz zyskuje swą wartość tylko jeśli coś robisz, wykorzystujesz je. Kierować swoim życiem jest łatwiej kiedy wiesz jak najlepiej możesz użyć tu i teraz swoje zdolności intuicyjne, psychiczne albo zdolność wizualizacji marzeń. Twój najlepszy doradca jest w tobie, ale biernością, apatią czy ignorancją łatwo zmarnować ten potencjał.